Zprávy a akce > Svatováclavský benefiční koncert aneb katedrála na nohou

Svatováclavský benefiční koncert aneb katedrála na nohou

 


Související články:
  Smíšený sbor Jitro přispěl Škole J. Ježka pro zrakově postižené a k důstojným svatováclavským oslavám
  Pozvánka na Svatováclavský benefiční koncert    V tento den, čtvrtek 26. září 2019, pro nás pozdní odpoledne znamenalo několik velmi příjemných hodin, z nichž budou pozitivní pocity ještě nějaký čas přetrvávat.

    V katedrále sv. Ducha jsme uspořádali benefici u příležitosti blížícího se svátku svatého Václava a Dne české státnosti. Od 16 hodin probíhala zkouška a už kolem půl páté přicházeli první návštěvníci, posléze byly kostelní lavice plné, někteří z přítomných stáli vzadu za nimi.

    Koncert začal v 17 hodin a opravdu se vydařil.

    Obecenstvo vytvořilo úžasnou atmosféru, ve které se dobře a s chutí zpívá (i diriguje), potlesk vstoje, přídavek, slova chvály a uznání po koncertu ještě uvnitř katedrály a potom venku, kde panovalo ukázkové babí léto.

    Náš program byl stejný jako letos v květnu na Evropském festivalu duchovní hudby (čtětě zde), navíc byla zařazena skladba Jiřího Strejce Hradčany, jež v sobě nesla nejen symboliku blížícího se státního svátku. Byla to i připomínka faktu, že Jiří Strejc působil desítky let přímo v katedrále sv. Ducha jako regenschori a varhaník.

    Na dobrovolném vstupném a z prodeje našich sborových CD jsme pro účely benefice získali celkem 10 268 Kč. Finanční zisk směřuje do rukou ředitelky Školy Jaroslava Ježka pro zrakově postižené (www.skolajj.cz), sídlící - též jakoby symbolicky – na pražských Hradčanech. Všem, kteří přispěli, upřímně děkujeme!

    Co dodat? Snad jen to, že se moc těšíme na další koncert.

202173521_1080x720_16.jpg

 


160.jpg

Činnost sboru finančně podporuje město Hradec Králové, děkujeme!